نحوه‌ی ایجاد یک Spam Filter در سی پنل

اگر با خود صادق باشیم می‌بینیم که هیچ کدام از ما از اسپم خوش‌مان نمی‌آید و به هیچ عنوان دوست نداریم که در اینباکس خود شاهد اسپم باشیم. به همین دلیل، هر یک ممکن است درصدد یافتنِ راهی برای رهایی از اسپم برآییم. یکی از این راه‌ها، که خود به مثابه‌ی کسی که از دست اسپم‌ها به ستوه آمده بودم و امتحان‌اش کردم و به کارم آمد، ایجاد یک Spam Filter است. در این نوشتار از مجله اینترنتی ماهان سرور به نحوه‌ی ایجاد Spam Filter در قسمت ایمیل‌های سی پنل خواهم پرداخت تا از این پس از شر اسپم‌ها رهایی یابید.

با ماهان سرور، ارائه دهنده‎ی خدمات هاستینگ و سرور همراه باشید.

نحوه‌ی ایجاد Spam Filter

SpamAssassin ابزاری ست که به واسطه‌ی آن می‌توان اقدام به ایجاد یک فیلتر اسپم کرد. این ابزار برای دسته بندی کردن ایمیل‌ها سودمند است، در حالی که امکان فیلتر کردن اسپم‌ها را نیز فراهم می‌سازد. این ابزار پیشاپیش در سی پنل بارگذاری شده. بنابراین برای استفاده از آن جهت فیلتر کردن اسپم‌ها بایستی ابتدا وارد قسمت Email  شوید و گزینه‌ی Apache SpamAssassin را انتخاب نمایید. اکنون می‌توانید به راحتی مشخص کنید که این ابزار چگونه بر روی پیام‌های وروردی و خروجی شما مدیریت داشته باشد.

برای این کار:

  • به بخش cPanel Email بروید.
  • پس از این در قسمت Global Email Filters گزینه‌ی Create New Filter را انتخاب نمایید.
  • در مرحله‌ی بعد گزینه‌ی Spam Bar را از منوی اول در قسمت Rules انتخاب کرده و پس از آن گزینه‌ی Contains در منوی دوم همان قسمت را انتخاب نمایید.
  • در فیلدی که نمایش داده می‌شود، یک نمره‌ی اسپم به همراه علامت + را وارد کنید. 5 رقم برای هر کاربر کافی است.
  • پس از این در قسمت Actions گزینه‌ی Deliver to Folder را انتخاب کرده و نام پوشه‌ای که می‌خواهید اسپم را به آن هدایت کنید وارد نمایید.
  • در نهایت روی گزینه‌ی Create کلیک کنید تا فیلتر اسپم ایجاد گردد.

امیدواریم این مطلب از ماهان سرور به کارتان آمده باشد.

منبع مورد استفاده:

cpanel blog
اشتراک گذاری
آرش
آرش

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است. چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطرآنچنان که لازم است و برای شرایط فعلی تکنولوژی مورد نیاز و کاربردهای متنوع با هدف بهبود ابزارهای کاربردی می باشد. کتابهای زیادی در شصت و سه درصد گذشته، حال و آینده شناخت فراوان جامعه و متخصصان را می طلبد تا با نرم افزارها شناخت بیشتری را برای طراحان رایانه ای علی الخصوص طراحان خلاقی و فرهنگ پیشرو در زبان فارسی ایجاد کرد. در این صورت می توان امید داشت که تمام و دشواری موجود در ارائه راهکارها و شرایط سخت تایپ به پایان رسد وزمان مورد نیاز شامل حروفچینی دستاوردهای اصلی و جوابگوی سوالات پیوسته اهل دنیای موجود طراحی اساسا مورد استفاده قرار گیرد.

ارسال نظر

ایمیل شما نزد محفوظ خواهد بودتمامی موارد الزامی است