یک حفره امنیتی در دروپال کشف شد

اگر خاطرتان باشد تقریباً دو سال پیش، یعنی در سال 2016، خبرها حکایت از آن داشتند که یک حفره‌ی امنیتی در دروپال 6 کشف شده. با انتشار اخبار مربوط به این حفره‌ی امنیتی در دروپال 6 خیلی سریع یک نسخه‌ی آپدیت برای رفع این حفره عرضه شد و قضیه فیصله پیدا کرد. اما به‌تازگی باز هم اخباری مبنی بر وجود یک حفره امنیتی در دروپال 7 و 8 منتشر شده.

حفره امنیتی در دروپال 7 و 8

به گزارش مجله ماهان سرور، این حفره امنیتی در دروپال موجب شده که هکرها به وب‌سایت‌های بسیاری حمله کنند. آن‌چنان که خودِ تیم دروپال می‌گوید، گویا این حفره، که Drupalgeddon2 نام گرفته، تمامی سیستم مدیریت محتوای دروپال را دربرگرفته و همچنین امکان اجرای کدها از راه دور را دارد.

البته تیم دروپال بیکار ننشسته و در اولین فرصت اقدام به ارائه‌ی نسخه‌های آپدیت‌شده‌ی دروپال 7 و 8 کرده تا کاربران با استفاده از این آپدیت‌های جدید مانع از حمله‌ی هکرها از طریق این حفره شوند.

بنابراین اگر در سایت‌تان از دروپال استفاده می‌کنید حتماً در اولین فرصت آن را به نسخه‌ی جدید آپدیت کنید. نسخ جدید با شماره‌های 7.58 و 8.5.1 عرضه گردیده‌اند، لذا حتماً به شماره‌ها دقت کنید.

اشتراک گذاری
آرش
آرش

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است. چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطرآنچنان که لازم است و برای شرایط فعلی تکنولوژی مورد نیاز و کاربردهای متنوع با هدف بهبود ابزارهای کاربردی می باشد. کتابهای زیادی در شصت و سه درصد گذشته، حال و آینده شناخت فراوان جامعه و متخصصان را می طلبد تا با نرم افزارها شناخت بیشتری را برای طراحان رایانه ای علی الخصوص طراحان خلاقی و فرهنگ پیشرو در زبان فارسی ایجاد کرد. در این صورت می توان امید داشت که تمام و دشواری موجود در ارائه راهکارها و شرایط سخت تایپ به پایان رسد وزمان مورد نیاز شامل حروفچینی دستاوردهای اصلی و جوابگوی سوالات پیوسته اهل دنیای موجود طراحی اساسا مورد استفاده قرار گیرد.

ارسال نظر

ایمیل شما نزد محفوظ خواهد بودتمامی موارد الزامی است