آموزش آپلود فرمت غیرمجاز در وردپرس با انجام چند مرحله ساده

در این مطلب از بلاگ ماهان سرور با آموزش آپلود فرمت غیرمجاز در وردپرس همراه شما خواهیم بود. اگر شما نیز قصد دارید فایلی با فرمتی خاص را روی سایت آپلود کنید که وردپرس آن را با فرمت غیر مجاز می شناسد در ادامه با ما همراه شوید.

همانطور که حتما تابحال به آن بر خوره اید، وردپرس در پشتیبانی از فایل های آپلود شده با فرمت خاص دارای محدودیت است. افزودن فرمت غیرمجاز برای آپلود در وردپرس طبق ترفندهای صورت می گیرد که باید توضیحات بیشتری را در مورد آنها خدمتتان عرض کنیم. وردپرس با تمام امکانات و ویژگی های بی حد و حصر خود محدودیت هایی را برای افزایش امنیت سیستم برقرار نموده تا بتواند از خود محافظت نماید. اما این مسئله مشکلاتی را به وجود می آورد که ما را مجبور کرده راه های عبور از آن را به شما اطلاع دهیم.

یکی از مشکلاتی که کاربران وردپرس را به شدت آزار می دهد، مسئله افزودن فرمت غیرمجاز برای آپلود در وردپرس است. معمولا در این شرایط پس از بارگذاری فایل با فرمت غیرمجاز در قسمت کتابخانه وردپرس با خطای متاسفانه این نوع پرونده به دلیل مسائل امنیتی مجاز نیست روبرو خواهید شد. مفهوم پیام بیان می کند که شما اجازه آپلود فایل با چنین فرمتی را ندارید.

آیا می خواهید فرمت های بیشتری را در وردپرس خود بارگذاری کنید؟

وردپرس اجازه نمی دهد انواع پرونده ها را از طریق رسانه بارگذاری کنید، در حقیقت فقط قادر به آپلود برخی فایل ها هستید:

تصویری مانند jpg، png و gif اسناد مانند pdf، ppt، xls و doc صوتی مانند mp3 و wav فیلم مانند mp4، mov، wmv و mpg

آموزش آپلود فرمت غیرمجاز در وردپرس

شما می توانید پشتیبانی فرمت های دلخواه خود را در بخش کتابخانه رسانه ای وردپرس گسترش دهید و دو روش بسیار کاربردی در مورد آن وجود دارد:

اول: استفاده از افزونه وردپرس برای اضافه کردن فرمت غیرمجاز دوم: استفاده از کدنویسی برای پشتبانی از فرمت های مختلف در وردپرس

روش اول: استفاده از افزونه وردپرس برای اضافه کردن فرمت غیرمجاز

افزونه در بسیاری از موارد کار شما را راه خواهند انداخت، برای فعال کردن پشتیبانی اضافی از فرمت های مختلف در وردپرس ابزار زیادی معرفی شده است. ما پیشنهاد می کنیم که افزونه File Upload Types را به صورت رایگان دریافت و نصب کنید. اگر در این خصوص مشکلاتی دارید به پست آموزش نصب افزونه در وردپرس مراجعه کنید.

دانلود افزونه File Upload Types

این افزونه امکانی را برای افزودن فرمت غیرمجاز برای آپلود در وردپرس فراهم می کند و کار با آن سهل و بدون پیچیدگی خاصی می باشد. در نتیجه فرمت های بیشتری را برای نمایش در اختیار خواهید داشت. این افزونه امکان ایجاد لیست سفیدی را برای مجاز کردن فرمت های مختلف در اختیارتان قرار خواهد داد. بنابراین می توانید کنترل کاملی بر فرمت های مختلف قابل آپلود به سایت خود داشته باشید

تنظیم افزونه File Upload Types

پس از نصب و فعالسازی افزونه در وب سایت، به محیط پیشخوان وردپرس وارد شوید. سپس از قسمت تنظیمات در منوی ابزار سمت راست گزینه File Upload Types را انتخاب کنید.

آموزش آپلود فرمت غیرمجاز در وردپرس

همانطور که در تصویر بالا مشاهده می کنید، فرمت های مختلفی نمایش داده می شود. بنابراین فرمت های دلخواه خود را انتخاب و وارد لیست مجاز کنید. فرمت های زیادی آماده شده پس تا انتها به دنبال فرمت دلخواه خود بگردید، البته برای آسان تر شدن فرایند پیدا کردن یک کادر جستجو در دسترس قرار گرفته است.

آموزش آپلود فرمت غیرمجاز در وردپرس

در صورتی که خواستار اضافه کردن چندین فرمت به لیست خود هستید از علامت + برای افزودن استفاده کنید. پس از اتمام فرایند روی دکمه Save Setting بزنید تا تغییرات شما اعمال گردد. بعد از این به راحتی نسبت افزودن فرمت غیرمجاز برای آپلود در وردپرس اقدام کنید. روش دوم: استفاده از کدنویسی برای پشتبانی از فرمت های مختلف در وردپرس

اگر نمی خواهید از افزونه استفاده کنید به شما حق می دهیم، زیرا افزونه ها مشکلات خاص خود را دارند. به همین سبب کد زیر را به پرونده function.php اضافه کنید:

function my_myme_types($mime_types){

     $mime_types = 'image/svg+xml'; //Adding svg

extension

  return $mime_types;

}

add_filter('upload_mimes', 'my_myme_types', 1, 1);
 

در کد بالا مشاهده می کنید که به طور مثال پسوند svg اضافه شده و کد mime_types $ به عنوان کلید در نظر گرفته شده است. شما می توانید فرمت دلخواه خود را به کد اضافه کنید و فرمت مورد نظر را به وردپرس آپلود نمایید.

اگر می خواهید چندین فرمت را به سایت خود اضافه کنید، کد زیر را در سایت قرار دهید:

function my_myme_types($mime_types){

  $mime_types = 'image/svg+xml'; //Adding svg extension

  $mime_types = 'image/vnd.adobe.photoshop'; //Adding photoshop files

  return $mime_types;

}

add_filter('upload_mimes', 'my_myme_types', 1, 1);
 

پس از وارد کردن کد حتما تغییرات را ذخیره نمایید.

اشتراک گذاری
سعید
سعید

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است. چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطرآنچنان که لازم است و برای شرایط فعلی تکنولوژی مورد نیاز و کاربردهای متنوع با هدف بهبود ابزارهای کاربردی می باشد. کتابهای زیادی در شصت و سه درصد گذشته، حال و آینده شناخت فراوان جامعه و متخصصان را می طلبد تا با نرم افزارها شناخت بیشتری را برای طراحان رایانه ای علی الخصوص طراحان خلاقی و فرهنگ پیشرو در زبان فارسی ایجاد کرد. در این صورت می توان امید داشت که تمام و دشواری موجود در ارائه راهکارها و شرایط سخت تایپ به پایان رسد وزمان مورد نیاز شامل حروفچینی دستاوردهای اصلی و جوابگوی سوالات پیوسته اهل دنیای موجود طراحی اساسا مورد استفاده قرار گیرد.

ارسال نظر

ایمیل شما نزد محفوظ خواهد بودتمامی موارد الزامی است