آموزش کامل اتصال ایمیل هاست به Gmail بصورت مرحله به مرحله

اتصال ایمیل هاست به Gmail باعث شود که شما همواره برای پاسخگویی به ایمیل های دریافتی در دسترس باشید. در این مطلب به شما آموزش می دهیم که ایمیل هاست را به جی میل خود متصل کنید.

 شاید برای شما هم پیش آمده باشد که قصد داشته باشید ایمیل های سایتتان را در تلفن همراهتان چک کنید اما راه حل مناسبی پیدا نکرده باشید، در این مقاله به شما آموزش خواهیم داد که چگونه ایمیل هاست خود را به سرویس جیمیل متصل کنید. با ما همراه باشید…

قطعا در صورتی که شما بتوانید اکانت ایمیل سایت یا هاست خود را بر روی گوشی و یا سیستم کامپیوتر خود سینک (هماهنگ) کنید به راحتی می توانید اکانت خود را مدیریت کنید. خوشبختانه سرویس Gmail گوگل این امکان را به کاربران می دهد تا اکانت ایمیل هاست خود را به Gmail متصل کنند و به ایمیل های خود دسترسی داشته باشند.

آموزش ایجاد و اتصال ایمیل هاست به Gmail

در این آموزش به ایجاد و اتصال ایمیل هاست به جیمیل می پردازیم، امیدواریم بتوانید به راحتی ایمیل هاستتان را به جیمیل متصل کنید.

ایجاد و راه اندازی ایمیل در سی پنل

ابتدا وارد هاست سی پنل شده و در بخش Email بر روی گزینه Email Accounts کلیک کنید.

اتصال ایمیل هاست به Gmail

سپس باید یک ایمیل جدید با مشخصات مدنظرتان بسازید و بعد از آن بر روی دکمه Create Account کلیک کنید تا ایمیل شما ساخته شود.

اتصال ایمیل هاست به Gmail

برای دسترسی به ایمیل ساخته شده باید بر روی تب Email Accounts کلیک کرده و بعد گزینه Access Webmail که مربوط به ایمیل مورد نظرتان هست کلیک کنید.

اتصال ایمیل هاست به Gmail

صفحه ای جدید برای شما باز می شود که لیستی از نرم افزارهای وب میل هست که با توجه به راحتی و سلیقه تان می توانید یکی از آنها را انتخاب کنید.

اتصال ایمیل هاست به Gmail

پیدا کردن جزئیات تنظیمات ایمیل در سی پنل

برای پیدا کردن جزئیات تنظیمات ایمیل، باید طبق تصویر زیر در سی پنل اقدام کنید:

در تب Email Accounts در ایمیل مورد نظر روی گزینه Connect Devices کلیک کنید. سپس در زیر این گزینه به صورت کشویی باز می شود که باید Set Up Mail Client را انتخاب کنید.

اتصال ایمیل هاست به Gmail

سپس صفحه ای برای شما باز می شود: با نام Mail Client Manual Settings که جزئیات اتصال به ایمیل برای شما نمایش داده خواهد شد. پیشنهاد ما برای امنیت اطلاعات ایمیل، استفاده از روش: Secure SSL/TLS است.

اتصال ایمیل هاست به Gmail

آموزش اتصال به جیمیل

حالا به اینجا رسیدیم که با استفاده از ایمیل ساخته شده می توانید آن را در جیمیل ثبت کرده و تمامی ایمیل ها را دریافت و ارسال کنید. بعد از ورود به جیمیل، گزینه Settings را انتخاب کنید.

اتصال ایمیل هاست به Gmail

سپس به تب Accounts and Import در آپشن Check mail from other accounts روی گزینه Add a mail account کلیک کنید.

اتصال ایمیل هاست به Gmail

بعد از آن پنجره ای کوچک با رنگ زرد باز می شود. حالا ایمیلی که در سی پنل ساختید را مطابق تصویر زیر وارد کنید و بر روی Next کلیک کنید.

اتصال ایمیل هاست به Gmail

شما می توانید از سرویس دهنده هاست و POP3 استفاده کنید.

اتصال ایمیل هاست به Gmail

سپس از ایمیلی که در سی پنل ساختیم، طبق تصویر زیر، اطلاعاتی ثبت شده را وارد کنید:

اتصال ایمیل هاست به Gmail

اطلاعات ایمیل را وارد کنید:

اتصال ایمیل هاست به Gmail

بعد می توانید انتخاب کنید که ایمیل مورد نظر از طریق ایمیل ساخته شده در سی پنل ارسال شود.

اتصال ایمیل هاست به Gmail

نام را مشخص می کنید که با چه نامی ایمیل ها ارسال شود.

اتصال ایمیل هاست به Gmail

جیمیل به منظور این که مطمئن شود ایمیل متعلق به شماست، کد تاییدی را به ایمیل مورد نظر ارسال می کند، که باید کد ارسال شده را وارد و بر روی دکمه Verify کلیک کنید.

اتصال ایمیل هاست به Gmail

اگر کد صحیح را وارد کرده باشید، پنجره زرد رنگ بسته شده و این یعنی درست پیش رفتید. سپس در همان تب Accounts and Import می توانید اکانت متصل شده به جیمیل را مشاهده و بررسی کنید.

اتصال ایمیل هاست به Gmail

همچنین برای این که بخواهید از ایمیل مورد نظرتان ارسال داشته باشید می توانید طبق تصویر زیر، ایمیل ساخته شده در سی پنل که متصل کردیم، ارسال کنید.

اتصال ایمیل هاست به Gmail

تایید نهایی آدرس ایمیل در سی پنل

یک نکته مهم که بسیار توصیه می کنیم و البته اختیاری است تایید آدرس ایمیل در سی پنل هست. امکان دارد هنگامی که ایمیلی ارسال کنید، هشداری قرمز رنگ در جیمیل نمایش داده شود که: ایمیل تایید نشده است!

مجددا وارد هاست سی پنل شده و در بخش Email بر روی گزینه Authentication کلیک کنید. اتصال ایمیل هاست به Gmail

دو روش تایید ایمیل وجود دارد که شما در بخش DKIM بر روی گزینه Enable کلیک کرده و فعال می کنید.

اتصال ایمیل هاست به Gmail

امکان دارد بعد از فعال سازی خطایی مبنی بر عدم اعتبار دامنه بدهد که جای نگرانی نیست و باید چند ساعتی منتظر باشید. اگر این خطا، همچنان بعد از چند ساعت به شما نمایش داده شد، به میزبانی هاستتان اطلاع دهید.

در ضمن حتما برای جیمیل تان پروفایل قرار بدهید تا در هنگام ارسال بدون تصویر نباشد! مطابق تصویر زیر انجام بدید:

اتصال ایمیل هاست به Gmail
اشتراک گذاری
سعید
سعید

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است. چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطرآنچنان که لازم است و برای شرایط فعلی تکنولوژی مورد نیاز و کاربردهای متنوع با هدف بهبود ابزارهای کاربردی می باشد. کتابهای زیادی در شصت و سه درصد گذشته، حال و آینده شناخت فراوان جامعه و متخصصان را می طلبد تا با نرم افزارها شناخت بیشتری را برای طراحان رایانه ای علی الخصوص طراحان خلاقی و فرهنگ پیشرو در زبان فارسی ایجاد کرد. در این صورت می توان امید داشت که تمام و دشواری موجود در ارائه راهکارها و شرایط سخت تایپ به پایان رسد وزمان مورد نیاز شامل حروفچینی دستاوردهای اصلی و جوابگوی سوالات پیوسته اهل دنیای موجود طراحی اساسا مورد استفاده قرار گیرد.

ارسال نظر

ایمیل شما نزد محفوظ خواهد بودتمامی موارد الزامی است