آموزش MIME Types در سی پنل و آشنایی با کاربردهای آن در سایت

در این مطلب از بلاگ ماهان سرور آموزش MIME Types در سی پنل را به شما کاربران عزیز ارائه خواهیم کرد. همچنین قصد داریم به بررسی کاربردهای آن در سایت بپردازیم.

تاکنون به این فکر کرده اید که مرورگر از کجا تشخیص می دهد که چه واکنشی نسبت به نوع فایل موجود در سرور نشان دهد. MIME Types در سی پنل را که بیاموزید از این فرایند ها اطلاعات دقیقی به دست خواهید آورد. اگر نوع خاصی از فایل مدنظرتان هست که باید به شیوه متفاوتی در مورد آن رفتار شود، با استفاده از این سیستم می توانید آن را مشخص کنید.

MIME مخفف عبارت طولانی Multi-Purpose Internet Mail Extensions است و به زبان ساده جهت تعریف کردن پسوند فایل های خاص برای مرورگر مورد استفاده قرار می گیرد. اگر می خواهید فایلی با پسوند خاص را به مرورگر معرفی کنید، باید با استفاده از MIME Types در سی پنل آن را اضافه کرده و امکان مدیریت و باز کردن آن توسط مرورگر را فراهم آورید. به طور مثال مرورگر با استفاده از اطلاعات ارسالی سرور تشخیص می دهد که برای نمایش فایل تصویر، باید از چه برنامه ای استفاده کند. این فعل انفعالات میان سرور و مرورگر در قالب MIME Types در سی پنل صورت می گیرد.

به طور مثال برای یک فایل صوتی با فرمت Flac از دستور application/flac استفاده می شود؛ در حالت کلی برای اینکه هر نوع فایلی با فرمت خاصی را بتوانید در سایت خود نشان دهید، باید دستور مربوط به آن را در بخش MIME Types وارد کنید. برای این کار لازم است MIME Types مربوط به اجرای آن فایل را در سی پنل قرار دهید.

نحوه اضافه کردن پسوند فایل با MIME Types در سی پنل

اگر قصد دارید امکان دانلود فرمت خاصی از فایل ها را در سایت خود فراهم کنید و آن ها را به فضای هاست خود آپلود نمایید، باید کمی بیشتر با MIME Types آشنا شوید. با کمک این ابزار پسوندهای دلخواه خود را به سایت اضافه کنید. در صورتی که پسوند مورد نیاز شما برای مرورگر یا سرور ناشناخته باشد، امکان دانلود آن برای کاربر وجود نخواهد داشت. در چنین حالتی معمولا کاربران با File Not Found یا خطاهای 404 و 403 از جانب مرورگر یا سرور مواجه می شوند.

با اضافه کردن پسوند مورد نظر به هاست خود، امکان دسته بندی آن فراهم شده و سرور قابلیت تشخیص آن را به دست می آورد. برای اینکه بدانید ابزار MIME Types در سی پنل دقیقا چگونه عمل می کند، آموزشی را به صورت مرحله به مرحله و کاملا تصویری آماده کرده ایم که در ادامه به آن می پردازیم.

مرحله اول

همانطور که می دانید، باید ابتدا وارد حساب کاربری سی پنل خود شوید. حال در قسمت پایینی تصویر قسمت ADVANCED را پیدا کنید و روی عبارت MIME Types کلیک نمایید:

آموزش MIME Types در سی پنل

مرحله دوم

صفحه جدیدی که به آن هدایت شده اید، از دو بخش مهم تشکیل شده است. مطابق با تصویر زیر در کادر مربوط به MIME Type، نوع فایل دلخواه خود را وارد کنید و سپس در Extension پسوند فایل را بزنید. تصویر زیر به خوبی گویای این مسئله می باشد:

 />
<p style=در پایان برای تکمیل فرایند بالا، روی دکمه Add کلیک کنید.

حذف MIME Type در سی پنل

توجه کنید که شما تنها قادر به حذف پسوندهایی هستید که آن ها را قبلا به MIME Type اضافه نموده اید. نکته مهم این مسئله اینجاست که نمی توانید انواع MIME پیشفرض سیستم را پاک کنید. برای حذف یک نوع MIME بعد از ورود به صفحه مربوط به این ابزار، به قسمت User Defined MIME بروید و در ردیف آن روی پیوند Delete بزنید.

اشتراک گذاری
سعید
سعید

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است. چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطرآنچنان که لازم است و برای شرایط فعلی تکنولوژی مورد نیاز و کاربردهای متنوع با هدف بهبود ابزارهای کاربردی می باشد. کتابهای زیادی در شصت و سه درصد گذشته، حال و آینده شناخت فراوان جامعه و متخصصان را می طلبد تا با نرم افزارها شناخت بیشتری را برای طراحان رایانه ای علی الخصوص طراحان خلاقی و فرهنگ پیشرو در زبان فارسی ایجاد کرد. در این صورت می توان امید داشت که تمام و دشواری موجود در ارائه راهکارها و شرایط سخت تایپ به پایان رسد وزمان مورد نیاز شامل حروفچینی دستاوردهای اصلی و جوابگوی سوالات پیوسته اهل دنیای موجود طراحی اساسا مورد استفاده قرار گیرد.

ارسال نظر

ایمیل شما نزد محفوظ خواهد بودتمامی موارد الزامی است