ایجاد CSR در IIS چگونه امکان پذیر است ؟

ایجاد CSR در IIS در زمان خرید گواهی SSL به کار شما خواهد آمد. در این مطلب از ماهان سرور با آموزش این کار در کنار شما خواهیم بود.

زمانی که شما تصمیم خود را مبنی بر خرید گواهی SSL می‌گیرید، باید یک درخواست برای صدور گواهینامه ایجاد کنید. برای گرفتن گواهی SSL نیاز به دو کلید عمومی و خصوصی دارید. کلید عمومی که در دسترس کاربران است همان CSR است و کلید خصوصی به صورت محرمانه در اختیار خود شما است.

حالا در این مطلب می‌خواهیم ببینیم چطور می‌توان یک CSR در IIS ایجاد کرد. قبل از آن بهتر است بدانیم IIS چیست!

IIS چیست؟

IIS مخفف Internet Information Services و یک وب سرور است که بر روی سیستم عامل Microsoft .NET در سیستم عامل ویندوز کار می‌کند. از IIS برای پاسخ به درخواست‌های ارسالی مرورگر استاندارد استفاده می‌شود. در حقیقت IIS وب سرور ویندوزی درست مانند آپاچی در لینوکس است.

IIS از طریق انواع مختلف زبان و پروتکل‌های استاندارد کار می‌کند. HTML برای ایجاد عناصر مانند متن، دکمه‌ها، قرار دادن تصویر و لینک‌های بکار رفته استفاده می‌شود. پروتکل انتقال HTTP پروتکل اصلی ارتباطی است که برای تبادل اطلاعات بین سرورهای وب و کاربران استفاده می‌شود. HTTPS برای رمزگذاری ارتباطات برای امنیت داده‌های اضافه شده از SSL استفاده می‌کند. پروتکل انتقال فایل می‌تواند پرونده‌ها را انتقال دهد.

نحوه تولید CSR در IIS چگونه است؟

جهت خرید گواهی SSL ابتدا نیاز است که یک CSR تولید کنید، توجه داشته باشید به علت تحریم بودن ایران اطلاعات CSR خود را با مشخصات غیر ایرانی تولید کنید.

برای اولین گام از طریق منوی استارت وارد نرم افزار مدیریت IIS شوید.

جهت تولید CSR گزینه Server Certificate را انتخاب کنید.

ایجاد CSR در IIS

سپس گزینه Create Certificate Request… را انتخاب کنید.

ایجاد CSR در IIS

به شکل زیر نگاه کنید. اکنون لازم است اطلاعات لازم را در کادرهای مربوطه وارد کنید:

ایجاد CSR در IIS

سپس بر روی گزینه Next کلیک کنید تا به مرحله بعد بروید:

ایجاد CSR در IIS

در این قسمت کلید واژه را بر روی ۲۰۴۸ بیتی قرار دهید.

در مرحله بعد مسیری برای ذخیره CSR انتخاب و آن را ذخیره کنید:

ایجاد CSR در IIS

در نهایت روی Finish کلیک کنید.

خبر خوب این است که شما کد CSR را برای IIS تولید کردید.

اشتراک گذاری
سعید
سعید

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است. چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطرآنچنان که لازم است و برای شرایط فعلی تکنولوژی مورد نیاز و کاربردهای متنوع با هدف بهبود ابزارهای کاربردی می باشد. کتابهای زیادی در شصت و سه درصد گذشته، حال و آینده شناخت فراوان جامعه و متخصصان را می طلبد تا با نرم افزارها شناخت بیشتری را برای طراحان رایانه ای علی الخصوص طراحان خلاقی و فرهنگ پیشرو در زبان فارسی ایجاد کرد. در این صورت می توان امید داشت که تمام و دشواری موجود در ارائه راهکارها و شرایط سخت تایپ به پایان رسد وزمان مورد نیاز شامل حروفچینی دستاوردهای اصلی و جوابگوی سوالات پیوسته اهل دنیای موجود طراحی اساسا مورد استفاده قرار گیرد.

ارسال نظر

ایمیل شما نزد محفوظ خواهد بودتمامی موارد الزامی است