سیستم مدیریت محتواهاست و میزبانی وبوردپرس

ذخیره خودکار بکاپ وردپرس در دراپ باکس

ذخیره خودکار بکاپ وردپرس در دراپ باکس می تواند به افزایش امنیت سایت شما کمک کند چرا که به وسیله این کار در هر شرایطی می توانید از بکاپ خود استفاده کند.

یکی از اصلی ترین روش هایی که می توانید به کمک آن امنیت وب سایت وردپرسی خود را افزایش دهید، تهیه نسخه بکاپ از آن است. بدین ترتیب می توانید این اطمینان را داشته باشید که در صورت بروز هرگونه مشکلی و بدون اینکه هیچ یک از اطلاعات وب سایت خود را از دست دهید، می توانید به راحتی وب سایت خود را بازگردانی نمایید. به طور قطع با بازگردانی نسخه بکاپ وردپرس تهیه شده می توانید خیلی راحت تر و سریع تر تمامی اطلاعات خود را دوباره به دست بیاورید تا اینکه بخواهید از ابتدا و تک به تک مشکلات را شناسایی و رفع نمایید. موضوع بسیار مهمی که باید در نظر داشته باشید این است که شما می توانید به صورت خودکار و بدون نیاز به بکاپ گیری دستی، اقدام به ذخیره نسخه بکاپ وردپرس روی دراپ باکس نمایید.

قابلیت انتقال نسخه بکاپ وردپرس روی دراپ باکس

به طور کلی شما به عنوان دارنده یک وب سایت فعال نیاز دارید که به صورت منظم و طبق یک برنامه مشخص از وب سایت خود نسخه پشتیبان تهیه نمایید. بکاپ های تهیه شده می تواند در زمان های اضطراری به کار گرفته و وب سایت شما را از خطر از بین رفتن کامل اطلاعات حفظ نماید. شما می توانید به راحتی یک بکاپ از وب سایت وردپرسی خود تهیه کرده و در مواقع نیاز بدون هیچ گونه مشکلی و به سادگی آن را بازگردانی نمایید. به طور معمول بیشتر افراد به صورت هفتگی از وب سایت خود یک نسخه پشتیبان تهیه می کند. اما موضوعی که باید به آن توجه داشته باشید این است که گاهاً ممکن است در همان بازه زمانی بین دو بکاپ وب سایت شما به مشکل امنیتی خورده و شما نیاز داشته باشید بکاپ وب سایت خود را بازگردانی نمایید. در این حالت بخشی از اطلاعات جدید خود را از دست خواهید داد که این اصلا خبر خوبی نیست.

به همین منظور راه حل جدیدی به شما ارائه شده است و آن ذخیره خودکار نسخه بکاپ وردپرس روی دراپ باکس است. دراپ باکس یک فضای ذخیره سازی محبوب است که با اسفاده از آن شما می توانید همیشه و بدون نیاز به داشتن حافظه مموری فیزیکی به اطلاعات و فایل های قرار گرفته روی آن دسترسی داشته باشید. با استفاده از این قابلیت شما می توانید خیال خود را از بابت تهیه نسخه پشتیبان از وب سایت راحت کرده و مطمئن باشید که همیشه می توانید در مواقع نیاز از نسخه بکاپ قرار گرفته در Dropbox متصل استفاده نمایید. برای این کار شما باید یکسری اقدامات مشخص را داشته باشید که در ادامه به آن اشاره خواهد شد.

نحوه ذخیره بکاپ وردپرس روی Dropbox

اگر قصد دارید از قابلیت ذخیره خودکار نسخه بکاپ وردپرس روی دراپ باکس استفاده کنید باید اقدامات مشخصی را داشته باشید که در ادامه به آنها اشاره خواهد شد. به منظور ذخیره بکاپ وردپرس روی Dropbox شما باید مسیر زیر را دنبال نمایید:

در اولین گام شما باید اطمینان حاصل کنید که در Dropbox دارای یک حساب هستید. در صورت نداشتن حساب دراپ باکس نیز باید اقدام به ایجاد یک حساب جدید نمایید. به همین منظور باید وارد وب سایت آن به آدرس https://www.dropbox.com/ شوید.

حال زمان آن می رسد تا در خصوص ورود به پیشخوان ورپرس اقدام کنید. به همین منظور شما باید نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمایید.

در این مرحله شما باید یکی از افزونه های بکاپ گیری وردپرس را نصب و فعال نمایید. بعد از ورود به پیشخوان وردپرس و از طریق منو افزونه ها زیر منو افزودن را انتخاب نمایید.

ذخیره خودکار بکاپ وردپرس در دراپ باکس

حال از طریق باکس جستجو موجود در صفحه عبارت updraftPlus را جستجو نمایید و این افزونه را روی وب سایت خود نصب و فعال نمایید. افزونه فوق شما را قادر می سازد تا یک نسخه پشتیبان از فایل ها و دیتابیس های خود را تنها با چند کلیک به صورت دستی تهیه نمایید یا برنامه بکاپ گیری منظمی را تنظیم نمایید. در کنار موارد فوق این افزونه با پلتفرم های فضای ذخیره سازی ابری که در این مقاله فضای Dropbos مدنظر است نیز سازگاری کامل دارد.

ذخیره خودکار بکاپ وردپرس در دراپ باکس

بعد از فعالسازی این افزونه شما می توانید از طریق منو تنظیمات روی زیر منو پشتیبان های UpdraftPlus کلیک کنید.

ذخیره خودکار بکاپ وردپرس در دراپ باکس

در صفحه مربوط به افزونه updraftPlus زبانه ای تحت عنوان تنظیمات وجود دارد که باید روی آن کلیک کنید.

در این زبانه و از طریق بخش “حافظه ریموت خود را انتخاب کنید” می توانید انتخاب کنید که قصد دارید از کدام فضای ابری برای تهیه نسخه بکاپ خود مورد استفاده قرار دهید. با توجه به اینکه هدف ما در این مقاله ذخیره خودکار نسخه بکاپ وردپرس روی دراپ باکس است پس باید این مورد را انتخاب نمایید.

ذخیره خودکار بکاپ وردپرس در دراپ باکس

سپس به سمت پایین اسکرول کرده و با استفاده از بخش قرار گرفتن در فایل های پشتیبان مشخص کنید که قصد دارید از کدام یک از فایل های وب سایتتان نسخه پشتیبان تهیه و روی Dropbox ذخیره شود. به صورت پیش فرض از تمامی فایل های وب سایت شما یک نسخه بکاپ تهیه خواهد شد. پس اگر تصمیم به تهیه یک بکاپ کامل دارید نیازی به تغییر این بخش نخواهید داشت و تنها کافی است روی دکمه ذخیره تغییرات کلیک کنید تا فرآیند ذخیره نسخه بکاپ وردپرس روی دراپ باکس پیش برود.

ذخیره خودکار بکاپ وردپرس در دراپ باکس

در این مرحله پیغامی به صورت pop-up نمایش داده می شود که از شما می خواهد به یک حساب دراپ باکس معتبر متصل شوید. به همین منظور شما باید روی لینک قرار گرفته در این پیغام کلیک نمایید.

ذخیره خودکار بکاپ وردپرس در دراپ باکس

حال باید آدرس ایمیل و رمز عبور خود را در فیلدهای مشخص شده وارد کرده و در نهایت روی دکمه Sign in کلیک نمایید. اگر هم هنوز اقدام به ساخت ساخت dropbox خود نکرده اید می توانید از طریق لینک New to Dropbox? Create an account اقدام نمایید.

ذخیره خودکار بکاپ وردپرس در دراپ باکس

بعد از اینکه وارد دراپ باکس شدید با پیغامی همانند تصویر زیر رو به رو می شوید که به منظور ذخیره نسخه بکاپ وردپرس روی دراپ باکس باید روی دکمه Complete Setup کلیک کنید. در نتیجه آن دوباره به پیشخوان وردپرس وب سایت خود فرستاده خواهید شد.

ذخیره خودکار بکاپ وردپرس در دراپ باکس

حال باید در صفحه مربوط به تنظیمات Dropbox و از طریق زبانه Backup/Restore و با استفاده از دکمه تهیه پشتیبان اقدام به تهیه نسخه پشتیبان نمایید. بسته به میزان اطلاعاتی که روی وب سایت خود دارید زمان فرآیند بکاپ گیری می تواند متفاوت باشد.

ذخیره خودکار بکاپ وردپرس در دراپ باکس

بعد از اتمام فرآیند بکاپ گیری خواهید دید که ذخیره خودکار نسخه بکاپ وردپرس روی دراپ باکس نیز صورت گرفته است و لوگو Dropbox زیر تاریخ بکاپ گرفته شده قابل مشاهده خواهد بود.

ذخیره خودکار بکاپ وردپرس در دراپ باکس

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا