نمایش تعداد بازدید مطالب در وردپرس با استفاده از کدنویسی

نمایش تعداد بازدید مطالب در وردپرس موردی است که بسیاری از مدیران و وب‌مستر‌ها به دنبال‌اش هستند. با وجود آن که این قابلیت را می‌توان از طریق افزونه فعال کرد، اما بدون استفاده از افزونه و صرفاً با استفاده از کدنویسی نیز می‌توان از نمایش تعداد بازدید مطالب در وردپرس بهره‌مند شد. من در این نوشتار به‌اختصار به نحوه‌ی فراهم آوردن امکان نمایش تعداد بازدید مطالب در وردپرس با استفاده از کدنویسی می‌پردازم، با این امید که مفید واقع شود.

نمایش تعداد بازدید مطالب در وردپرس

1- مرحله‌ی اول:

در مرحله‌ی اول بایستی به قالب وردپرس مراجعه نموده و کد زیر را در فایل Functions.php کپی کرده و ذخیره نمایید. فراموش نکنید که پیش از کپی کردن این کد در فایل Functions.php بایستی از این فایل یک بک‌آپ داشته باشید تا در صورت بروز هرگونه خطا مشکلی در استفاده از فایل پیشین نباشد.

// function to display number of posts. function getPostViews($postID){ $count_key = 'views'; $count = get_post_meta($postID, $count_key, true); if($count==''){ delete_post_meta($postID, $count_key); add_post_meta($postID, $count_key, '۰'); return "۰ نمایش"; } return $count.'نمایش'; } // function to count views. function setPostViews($postID) { $count_key = 'views'; $count = get_post_meta($postID, $count_key, true); if($count==''){ $count = ۰; delete_post_meta($postID, $count_key); add_post_meta($postID, $count_key, '۰'); }else{ $count++; update_post_meta($postID, $count_key, $count); } } // Add it to a column in WP-Admin add_filter('manage_posts_columns', 'posts_column_views'); add_action('manage_posts_custom_column', 'posts_custom_column_views',۵,۲); function posts_column_views($defaults){ $defaults = __('Views'); return $defaults; } function posts_custom_column_views($column_name, $id){ if($column_name === 'post_views'){ echo getPostViews(get_the_ID()); } } ?>
 

2- مرحله‌ی دوم:

در مرحله‌ی دوم بایستی کد زیر را در فایل Single.php کپی کرده و ذخیره نمایید. بهتر است پیش از کپی کد در این فایل نیز، یک بک‌آپ از آن داشته باشید. نکته‌ای که بایستی به آن توجه کنید این است که به هنگام کپی کردن کد در این فایل باید کد را در مکانی که دوست دارید تعداد بازدیدها در آن‌جا نمایش داده شوند کپی کنید.

<?php setPostViews(get_the_ID()); ?>
 

*****

سخن آخر

با انجام این دو مرحله، تعداد بازدیدها برای هر مطلب در همان مطلب به نمایش درمی‌آیند. اما اگر می‌خواهید تعداد بازدیدها علاوه بر خودِ مطالب در سایر مکان‌های سایت، از جمله دسته‌بندی و نتایج جستجو، نیز به نمایش درآیند بایستی کد زیر را در هر قسمت که می‌خواهید به نمایش درآید کپی کنید:

<?php echo getPostViews(get_the_ID()); ?>
 

اشتراک گذاری
آرش
آرش

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است. چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطرآنچنان که لازم است و برای شرایط فعلی تکنولوژی مورد نیاز و کاربردهای متنوع با هدف بهبود ابزارهای کاربردی می باشد. کتابهای زیادی در شصت و سه درصد گذشته، حال و آینده شناخت فراوان جامعه و متخصصان را می طلبد تا با نرم افزارها شناخت بیشتری را برای طراحان رایانه ای علی الخصوص طراحان خلاقی و فرهنگ پیشرو در زبان فارسی ایجاد کرد. در این صورت می توان امید داشت که تمام و دشواری موجود در ارائه راهکارها و شرایط سخت تایپ به پایان رسد وزمان مورد نیاز شامل حروفچینی دستاوردهای اصلی و جوابگوی سوالات پیوسته اهل دنیای موجود طراحی اساسا مورد استفاده قرار گیرد.

ارسال نظر

ایمیل شما نزد محفوظ خواهد بودتمامی موارد الزامی است