میزبانی وب

هاست پر بازدید چیست و چرا بعضی از شرکت ها همانند ماهان سرور آن را پیشنهاد می کنند؟

هاست پر بازدید در واقع برای وب سایت هایی مناسب است که سرعت و آپتایم و امنیت در آن ها اهمیت بالایی دارید .این سرور ها با اتصال به شبکه پرسرعت و همین طور وب سرور سریع LiteSpeed و هارد پرسرعتهارد NVMe که سریع تر از هارد های SSD هستند.

هاست پر بازدید چیست و چرا بعضی از شرکت ها همانند ماهان سرور  آن را پیشنهاد می کنند؟ در پاسخ به این سوال باید گفت که زمانی کسب و کار و سایت ما، یک سایت ساده و با ترافیک اندک باشد، مطمئناً یک هاست ساده و پلن پایه، کار ما را راه می اندازد. اما اگر سایت ما رشد کرد و چندین هزار بازدید کننده به طور آنی روی سایت ما قرار داشته باشند چه؟ قطعاً با داشتن همان پلن پایه، به مشکل بر خواهیم خورد. امروز در ماهان سرور به طور مفصل در مورد هاست پر بازدید یا پرترافیک بحث خواهیم کرد، تا بدانید که میزبان مناسب برای سایت پربازدید شما چه هاستی است.

هاست پربازدید در واقع برای وب سایت هایی مناسب است که سرعت و آپتایم و امنیت در آن ها اهمیت بالایی دارید .این سرور ها با اتصال به شبکه پرسرعت و همین طور وب سرور سریع LiteSpeed و هارد پرسرعتهارد NVMe که سریع تر از هارد های SSD هستند . همچنین سیستم کش حرفه ای و رم با باس بالا و انجام تنظیمات حرفه ای و سخت افزار بسیار قدرتمند باعث افزایش چشمگیر سرعت سایت میشود. در سرورهای هاست پرسرعت تعداد سایت کمی میزبانی می شود.

هاست پر بازدید یا هاست پرترافیک چیست ؟

زمانی که کسب و کاری را شروع می کنیم، اولین چیزی که به آن فکر می کنیم این است که در آینده پیشرفت کرده و درآمد بیشتری برایمان بهمراه داشته باشد. در مورد وب سایت هم به همین موضوع فکر می کنیم، که پس از مدتی، بازدید کنندگان بیشتری به سمت سایت هدایت شوند.

مقالات زیادی در دنیای وب وجود دارد که چطور یک کسب و کار و یا یک وب سایت را رشد دهیم تا به مرحله بلوغ رسد، اما زمانیکه به این مرحله رسیدیم چه؟ این رشد و ترافیک بالا را چطور مدیریت کنیم؟

معیار اولی که در وب سایت های موفق به طور مستمر پیشرفت می کند، تعداد بازدیدکنندگان آن است. اما ممکن است تا قبل از این رشد، از یک هاست معمولی استفاده کنید، و دانش فنی بالا، زمان و بودجه کافی هم برای مدیریت یک سرور نداشته باشید.

در واقع، اشتباهی نکردید که زمان شروع، با یک پلن ساده، وب سایت خود را میزبانی کردید؛ چون اکثر کسانی که وب سایتی را بالا می آورند، یا خودشان پلنی را انتخاب می کنند که با حال و احوال آن روزهای وب سایتشان همخوانی داشته باشد، و یا به پیشنهاد توسعه دهنده یا طراح سایتشان یک پلن را انتخاب می کنند.

اما زمانی که میزان ترافیک سایت بالا می رود، دیگر آن پلن های ساده و یا پایه، به اندازه کافی قدرت میزبانی وب سایت ما را ندارند. در این شرایط سایت ما به اصطلاح down شده و شرکت هاستینگ طی یک ایمیل به ما اطلاع می دهد که ظرفیت استفاده از منابع پر شده است.

اینجاست که به پلنی نیاز داریم که منابع قوی تر داشته و بتواند این ترافیک بالای سایت ما را تحمل کند. به عبارتی دیگر، برای میزبانی سایتهای پرترافیک به یک زیرساخت پیچیده تر نیاز داریم.

تفاوت هاست پر بازدید با هاست معمولی ؟

هاست (Host) یا هاستینگ به فضایی گفته می‌شود که در آن اطلاعات و فایل‌های وب‌سایت شما بارگذاری می‌شود.

سایت هایی که به تازگی راه اندازی شده اند و بازدید زیادی ندارند و یا هاست هایی که قدیمی هستند اما بنا بر هر دلیلی بازدید آنچنان بالایی ندارند می توانند هاست معمولی خرید کنند. این هاست ها برایشان مقرون به صرفه و اقتصادی است. اما سایت هایی که دارای بازدید بالا می باشند و به اصطلاح سایت های پر ترافیک هستند بهتر است هاست پربازدید استفاده کنند تا سرعت سایت با توجه به بازدید های پی در پی همچنان بالا بماند.

هاست پر بازدید در واقع برای وب سایت هایی مناسب است که سرعت و آپتایم و امنیت در آن ها اهمیت بالایی دارید .این سرور ها با اتصال به شبکه پرسرعت و همین طور وب سرور سریع LiteSpeed و هارد پرسرعتهارد NVMe که سریع تر از هارد های SSD هستند . همچنین سیستم کش حرفه ای و رم با باس بالا و انجام تنظیمات حرفه ای و سخت افزار بسیار قدرتمند باعث افزایش چشمگیر سرعت سایت میشود. در سرورهای هاست پرسرعت تعداد سایت کمی میزبانی می شود.

هاست اشتراکی لینوکس تکنولوژی مورد استفاده در سرویس هاست اشتراکی لینوکس سرورهای ترکیبی (Hybrid) بصورت فرا ابری است تمامی سرورها مجهز به فایروال سخت افزاری (Cisco Guard) هستند و به منظور حفاظت از دیتا هاست شده, طی زمانبندی مشخص و خودکار به صورت هفتگی و ماهانه از تمام اطلاعات بصورت خودکار روی سروری جداگانه Backup گرفته می شود.

در هاست اشتراکی لینوکس از کنترل پنل سیپنل cPanel با قابلیت پشتیبانی از مولتی PHP استفاده شده است و هاست اشتراکی لینوکس برای سایت های تازه تاسیس یا ترافیک ورودی معمولی پیشنهاد میشود.

تفاوت هاست عادی با هاست پر بازدید در میزان منابع (Resource) که شامل (پردازنده، حافظه، محدودیت I/O و تعداد درخواست ها) برای سرویس های پربازدید حداقل دوبرابر است.

هاست پربازدید چه تاثیری در کارایی و بهینه سازی سایت ها دارد ؟

هاست پربازدید لینوکس

حقیقت این است که، زمانیکه ترافیک سایت ما یا وبلاگ ما رشد می کند و بالا می رود، سرعت سایت ما پایین می آید، و ریسک این موضوع نیز بالاتر می رود که ظرفیت استفاده از منابع سرور ما پر شده و بازدیدکنندگان جدید سایت ما را مشاهده نکنند.

در مقایسه با درآمدی که می توان از سایت های پر بازدید بدست آورد، هزینه ای که برای میزبانی چنین سایت هایی می کنیم واقعاً بالا نیست. از آنجایی که اکثر ما برای کسب درآمد وب سایتی را ایجاد می کنیم، به یک هاست سریع و سبک نیاز داریم که پیشنهادات متفاوتی نسبت به یک هاست معمولی اشتراکی در مقابل ما بگذارد.

بیایید با یک مثال پیش برویم؛ فرض کنید یک راننده حرفه ای با یک تویوتای معمولی، وارد یک مسابقه ریسینگ شود! مسلماً قدرت موتور این ماشین برای وارد شدن به یک لیگ حرفه ای کافی نیست.

البته این ماشین برای شروع یادگیری رانندگی خوب است ( مثل شروع ایجاد یک سایت با یک هاست اشتراکی ساده ). اما در نهایت یک راننده حرفه ای برای پیروزی در یک مسابقه حرفه ای، باید ماشین خود ( پلن میزبانی ) را ارتقا دهد.

هاست پر بازدید لینوکس نیز به همین شکل است؛ یعنی برای سایت هایی آماده شده که بازدید بالایی در لحظه دارند، و دیگر یک پلن ساده برای آنها کافی نیست.

اما برای داشتن یک سایت با ثبات که حتی در زمان های پیک یا اوج ترافیک نیز با قدرت به کار خود ادامه دهد، باید یک سایت سبک و بهینه داشته باشید. یعنی سایتتان به خوبی کدنویسی شده، عکسها و فایلها به خوبی بهینه و فشرده شده، سایت خوب طراحی شده، و ساختار یا معماری صفحات سایت نیز حرفه ای باشد.

ولی برای سایتهای پربازدید که نیاز به هاست پربازدید دارند، هیچ چیز مهم تر از یک هاست مناسب نیست. اگر نتوانید سایتتان را روی یک زیربنای محکم بسازید، حتماً با مشکلاتی نظیر لود کند صفحات، دکمه ها و المان های غیرفعال و حتی down شدن سایت مواجه خواهید شد.

بسیاری از ارائه دهندگان هاست پر بازدید برای سایت های پربازدید، روی پلن های اشتراکی شان، گزینه پهنای باند بی نهایت ندارند. بنابراین اگر سایت ما از حد مجاز استفاده از ظرفیت سرور عبور کند، به اصطلاح مسدود می شویم.

هاست پر بازدید

ویژگی های هاست معمولی و هاست پر بازدید

ویژگی های هاست معمولی و هاست پر بازدید عبارتند از:

شبکه ۱Gbps اختصاصی با ترافیک نامحدود
استفاده از هارد دیسک های Enterprise
استفاده از حافظه های پر سرعت DDR4
کنترل پنل محبوب cPanel
ارائه گواهی نامه SSL رایگان
استفاده از وب سرور قدرتمند Litespeed
بهره گیری از سیستم ضد اسپم OSM , MFE
استفاده از آنتی ویروس قدرتمند ClamAV
بهره گیری از سیستم ضد شلر و ویروس CXS
سیستم بک آپ گیری قدرتمند Jet Backup
استفاده از سرور مجزا برای نگهداری بک آپ
بهره گیری از سیستم عامل CloudLinux
استفاده از KernelCare در سرور
جلوگیری از حملات DDOS
هاست پر بازدید مجهز به دیسک های ذخیره سازی NVMe که پرسرعت ترین نوع ذخیره ساز فعلی جهان است.

فرق پهنای باند و فضای ذخیره سازی

چه اینکه قصد داشته باشید یک پلن هاستینگ ( هاست پر بازدید ) جدید سفارش دهید و یا از قبل هاستی در اختیار داشته باشید، ممکن است این سوال برایتان پیش آید که پهنای باند ( Bandwidth ) با فضای ذخیره سازی ( Storage Space ) چه فرقی می کند؟

فضای دیسک یا ذخیره سازی، کل فضای روی سرور است که می توان روی آن فایلها را ذخیره کرد. این فایلها می توانند فایلهای تصویری، صوتی، HTML، اسکریپ های سایت و ایمیل ها باشند. برخی از افراد مایلند که حتی فایلهای بک آپ را نیز در این فضا ذخیره کنند.

این فضا دقیقاً مانند یک کشو است، که اگر با پوشه های کسب و کار آن را پر کنید، بعد از مدتی جایی برای پوشه های جدید ندارد. یا به عبارتی دیگر، با گسترش کسب و کار و بیشتر شدن تعداد پوشه ها، به فضای بیشتری یا کشوهای بیشتری نیاز پیدا خواهید کرد.

اما پهنای باند، یعنی میزان انتقال داده هایی که بین کاربران نهایی و سایت شما رد و بدل می شود. این میزان، به نیاز هر فرد یا کسب و کار و میزان بازدید از آن سایت بستگی دارد.

برای اینکه بدانید که به چه میزان پهنای باند نیاز خواهید داشت، باید اول بدانید که هر زمان شخصی از سایت شما بازدید می کند، کامپیوتر یا گوشی آنها باید فایلهای سایت شما را قبل از اینکه نمایش داده شوند، از سرور دانلود کند.

بنابراین، بحث پهنای باند چیزی است که باید هنگام خرید پلن ها در نظر بگیرید، که اگر در آینده به پهنای باند بیشتری نیاز داشتید، بتوانید پلن خود را به راحتی ارتقا دهید.

البته باید شرکت هاستینگ را نیز خوب انتخاب کرده باشید و توجه کنید که پلن های آنها تا چه حد فضا و پهنای باند در اختیار شما می گذارند، اینکه آیا در صورت رسیدن به سقف مجاز، سایت شما را مسدود می کنند، و اینکه آیا بابت تغییر پلن، از شما هزینه اضافی درخواست می کنند؟

بسته به نیازی که به منابع سخت افزاری داریم باید پلن مناسب سایت خود را انتخاب کنیم. سرورهای اختصاصی کارایی بالایی دارند اما در عوض قیمتشان نیز بسیار بالاتر از سایت های اشتراکی است. اما از طرفی هاست اشتراکی برای سایت هایی که ترافیک بالایی را تحمل می کنند مناسب نخواهد بود.

هاست پر بازدید باید چه مزایایی داشته باشد ؟

از کجا هاست پر بازدید بخریم ؟

این روزها سایت ها و شرکت های ارائه دهنده زیادی وجود دارند که با ارائه ویژگی هایی متفاوت، به شما کمک می کنند تا سایت پرترافیک خود را مدیریت کرده و آن را ارتقا دهید. یکی از مواردی که می تواند به سایت شما در این موضوع کمک کند، استفاده از CDN است که ممکن است توسط برخی از هاستیگ ها ارائه شود.

مورد دیگری که بهتر است از شرکت ارائه دهنده درخواست کنید، بک آپ گیری روزانه از فایل های سایت شما است، که اگر سایت شما DOWN شد، به سرعت به فایلهای بک آپ رجوع کرده و سایت را بالا نگه دارید.

گزینه بعد، میزان UPTIME بودن است که خرابی احتمالی سرورها، به سایت و برند شما آسیب نزند. چون این امر طبیعی است که سرورها به دلایل مختلفی به مشکل برخورند؛ ولی این تدبیر شرکت ارائه دهنده است که این مشکلات را از قبل پیش بینی کرده و برای آن راه حل آنی در نظر داشته باشد. پس بهتر است دنبال آپ تایم 99.9 درصدی باشید.

مورد بعدی، امنیت است، که نه تنها فایلهای شما باید در امان باشند، بلکه دیتاسنترهای فیزیکی نیز باید امنیت بالایی داشته باشند. برخی از هاستینگ ها، SSL رایگان نیز ارائه می دهند که خود یک بحث ایمن سازی سایت است.

و مورد آخر، بحث زیرساختها است، که یکی از اصلی ترین عوامل موثر بر سایت های پربازدید است. زیرساخت هایی مثل پهنای باند و میزان RAM را حتماً چک کنید که محدود نباشند، و بتوانید در آینده و در صورت نیاز آنها را ارتقا دهید.

اگر به دنبال بهره مندی از مزایای فوق العاده هاست پر بازدید هستید، ماهان سرور راهکارهای حرفه ای و مطمئنی را به شما پیشنهاد می کند. در واقع، ماهان سرور پس از سالها تجربه، نگرانی های مخاطبین خود را به خوبی درک کرده و بر اساس آن خدمات متمایزی در ارائه هاست پر بازدید ارائه می دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا