طراحی سایت و برنامه نویسی

چطور متوجه شویم قالب سایت آلوده است ؟

چطور متوجه شویم قالب سایت آلوده است ؟ برای پاسخ به این سوال ابزارهای آنلاینی وجود دارند که در این مطلب به معرفی آنها می پردازیم. در ادامه با ما همراه شوید.

افزایش امنیت وب سایت های وردپرسی یکی از اصلی ترین موضوعاتی است که باید مورد توجه وبمستران قرار بگیرد. در واقع خرید هاست برای سایت و تصمیم گیری درباره ویژگی های آن جزء اقدامات اولیه به شما می روند.

بعد از آن شما باید بتوانید وب سایت خود را به خوبی حفظ کرده و مدیریت نمایید. به همین دلیل شناسایی کدهای مخرب در وردپرس از طریق اسکن سایت وردپرسی امری بسیار ضروری بشمار می رود. به منظور تشخیص قالب و افزونه های آلوده می توانید از ابزارهای آنلاین موجود استفاده نمایید. در این مقاله تصمیم داریم به یکی از بحث های مهم امنیتی وب سایت های وردپرسی یعنی اسکن سایت وردپرسی به منظور شناسایی کدهای مخرب در وردپرس بپردازیم. همچنین ابزارهای آنلاینی که برای این کار مناسب می باشند را به شما معرفی خواهیم کرد. پس تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

ضرورت شناسایی کدهای مخرب در وردپرس با اسکن سایت

قالب و افزونه ها در واقع بخش هایی به شمار می روند که روی امنیت وب سایت تاثیر مستقیم دارند. خیلی از افراد با این تصور که ما قالب و افزونه را از وب سایت های معتبر تهیه می کنیم دیگر اقدامی برای اسکن سایت وردپرسی خود به منظور شناسایی کدهای مخرب در وردپرس نمی کنند. اما موضوعی که باید به آن توجه داشته باشند این است که فرآیند شناسایی قالب و افزونه های آلوده هیچ ارتباطی با مرجعی که از آن تهیه شده اند ندارند. به همین دلیل شما باید به اسکن وب سایت وردپرسی به منظور شناسایی کدهای مخرب در وردپرس توجه لازم را داشته باشید.

موضوعی که در اینجا باید مورد توجه قرار بگیرد این است که اسکن دستی قالب ها یا افزونه ها به منظور شناسایی کدهای مخرب در وردپرس چندان کار عاقلانه ای به نظر نمی رسد. چرا که شما باید انرژی و زمان زیادی را برای این کار صرف کنید. به همین دلیل شما به ابزاری نیاز دارید که به صورت خودکار قالب و افزونه ها را اسکن کرده و در صورت آلوده بودن آنها، این موضوع را به شما اطلاع دهد.

اسکن روزانه وب سایت وردپرسی مزیت های زیادی را برای شما به همراه دارد، از جمله:

با اسکن روزانه وب سایت وردپرسی خود شما می توانید مشکلات امنیتی را خیلی زود شناسایی کرده و از هک شدن وب سایت خود به کمک این مشکلات احتمالی جلوگیری نمایید.

در صورتی که کاربری به صورت غیرمجاز به وب سایت شما دسترسی داشته باشد، این امر می تواند روی پهنای باند وب سایت شما تایثرگذار باشد.
ممکن است اطلاعات حساسی مثل اطلاعات شخصی از جمله نام و نام خانوادگی یا شماره موبایل را از کاربران خود دریافت می کنید که اگر هکرها به آنها دسترسی پیدا کنند، دچار دردسر خواهید شد.
وب سایت شما به دلیل آلوده شدن به بدافزارها و کدهای مخرب در لیست سیاه گوگل قرار خواهد گرفت که روی عملکرد کل وب سایت شما تاثیر دارد.

همکاران و شرکای شما ممکن است برای بهبود شرایط وب سایت خود ریکدارکت ها و تبلیغات مختلفی را به وب سایت شما بدهند که مسئولیت محافظت از آنها نیز برعهده شما خواهد بود.

استفاده از ابزارهای آنلاین به منظور تشخیص قالب و افزونه های آلوده

شما می توانید بدون نیاز به اسکن تک به تک افزونه ها و قالب ها به منظور شناسایی کدهای مخرب در وردپرس و با استفاده از ابزارهای آنلاین تا حد زیادی با دقت و سرعت بیشتری قالب و افزونه های آلوده شده را شناسایی و مشکل موجود را حل نمایید. به همین منظور ما در ادامه ابزارهایی که برای این کار مناسب می باشند را به شما معرفی و نحوه استفاده از آنها را توضیح خواهیم داد. پس تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

۱- ابزار آنلاین تشخیص قالب و افزونه مخرب WPScans.com

شما می توانید با استفاده از این وب سایت و الگوریتم های هوشمندانه ای که در آن قرار گرفته است، تمامی باگ ها و مشکلات امنیتی وب سایت خود را شناسایی نمایید. شما به کمک آن می توانید قالب ها و افزونه های فعال روی وب سایت خود را شناسایی کرده و باگ های احتمالی ورژن دیتابیس را مشاهده نمایید. تنها کافیست آدرس سایت خود را در فیلد مربوطه وارد نوموده و روی دکمه START SCAN کلیک کنید.

چطور متوجه شویم قالب سایت آلوده است

۲- شناسایی کدهای مخرب در وردپرس WordPress Security Scan

با استفاده از این وب سایت می توانید برنامه های کاربردی، افزونه ها، قالب ها و هاست سایت وردپرسی خود را آنالیز نمایید. در کنار آنالیز فوق در این وب سایت تعداد زیادی از صفحات وب سایت شما اسکن و کدهای HTML بد قرار گرفته در آن نیز شناسایی می شود.

چطور متوجه شویم قالب سایت آلوده است

۳- بررسی سلامت سایت وردپرسی با ابزار آنلاین Sitecheck.sucuri

یکی دیگر از وب سایت هایی که می توانید از آن برای اسکن وب سایت وردپرسی خود به منظور شناسایی کدهای مخرب در وردپرس استفاده کنید Sitecheck.sucuri است. با استفاده از این وب سایت قادر خواهید بود به صورت رایگان وب سایت خود را به صوت کامل اسکن نمایید. سپس اطلاعات به دست آمده را در قالب یک گزارش جامع به شما ارائه می دهد.

چطور متوجه شویم قالب سایت آلوده است

۴- تشخیص قالب و افزونه های آلوده وب سایت وردپرسی با WPrecon.com

شما می توانید با استفاده از این ابزار آنلاین سایت وردپرسی خود را کنترل نمایید. می توانید بررسی کنید که افزونه های فعال یا قالب های وب سایتتان چیست. همچنین این امکان برای شما مهیا می باشد که وب سایت خود را از نظر بدافزارها، لینک های خارجی، browsing ایمن و خیلی موارد دیگر مورد بررسی قرار دهید. تمامی این بررسی ها طی یک گزارش در اختیار شما قرار خواهد گرفت.

چطور متوجه شویم قالب سایت آلوده است

۵- اسکن سایت وردپرسی با ابزار آنلاین WPloop

با استفاده از این وب سایت می توانید اطلاعاتی نظیر تلاش های ناموفق برای ورود به سیستم، قالب ها، افزونه ها، برچسب های متا، هدرها و به طور کلی تمامی فایل های موجود در وردپرس را بررسی کنید. همچنین یک گزارش کامل درباره بخش هایی که ممکن است وب سایت شما را دچار آسیب کند نیز به شما ارائه خواهد شد.

چطور متوجه شویم قالب سایت آلوده است

۶- شناسایی کدهای مخرب با استفاده از WP Plugins Vulnerability Detector

یکی دیگر از وب سایت هایی که می توانید از آن برای شناسایی بخش های آسیب پذیر وب سایت خود و بدافزارهای احتمالی موجود استفاده کنید، WP Plugins Vulnerability Detector است. شما با استفاده از این ابزار می توانید از احتمال نفوذ هکرها به وب سایت خود جلوگیری کرده و از قالب ها، افزونه ها و محتوای وب سایت خود اطمینان حاصل نمایید. همچنین از وب سایت شما در برابر تزریق SQL، درخواست فایل PHP و حملات بروت فورس نیز محافظت خواهد شد. در کنار تمامی موارد عنوان شده نقاط آسیب پذیر وب سایت شما نیز شناسایی شده و ابزارهای مناسب برای محافظت از وب سایت نیز به شما معرفی می شود.

چطور متوجه شویم قالب سایت آلوده است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا