مروری بر پیشخوان وردپرس – منو ادمین وردپرس

با یک قسمت دیگر از مجموعه آموزش وردپرس در خدمت شما مخاطبان گرامی مجله اینترنتی ماهان سرور هستیم. در قسمت قبلی نوار ابزار وردپرس را به شما معرفی کردیم. در این قسمت می خواهیم منو ادمین وردپرس را به شما معرفی کنیم. با ماهان سرور ارائه دهنده خدمات خرید هاست و دامنه ، سرور مجازی و سرور اختصاصی همراه باشید. در قسمت قبلی با اولین ورود به بخش مدیریت سایت وردپرسی که بر روی لوکال هاست نصب کرده بودیم، سه بخش مختلف را مشاهده کردیم. بخش اول نوار ابزار وردپرس بود که توضیحات مختصری درباره آن دادیم. بخش دوم منو ادمین وردپرس است که در این قسمت به آن خواهیم پرداخت.

معرفی منو ادمین وردپرس

همانطور که در شکل زیر می بینید، منو ادمین وردپرس دارای سه بخش مختلف است. بخش اول آن به داشبورد یا پیشخوان معروف است. بخش دوم و سوم را نیز به ترتیب بخش مدیریت محتوا و بخش مدیریت وب سایت می نامیم. منو ادمین وردپرس در قسمت داشبورد یا پیشخوان شما به یک نمای کلی از وردپرس و وضعیت وب سایت خود دسترسی دارید. مثلا پیام آخرین آپدیت ها را در این بخش مشاهده می کنید. اطلاعات برخی از پلاگین های فعال را می توانید در این بخش ببینید. در قسمت مدیریت محتوا گزینه هایی مانند نوشته ها، رسانه و ... را می بینید. با رفتن روی هر کدام از این گزینه ها، گزینه های مرتبط دیگری به شما نمایش داده می شود. مثلا با رفتن به روی نوشته ها گزینه هایی همچون همه ی نوشته ها، افزودن نوشته، دسته ها و برچسب ها را مشاهده می کنید. این گزینه ها در قسمت های بعدی آموزش وردپرس توضیح داده خواهند شد. در بخش مدیریت وب سایت هم می توانید به تنظیمات کلی وب سایت، پلاگین ها، قالب ها و .. دسترسی داشته باشید. در این بخش به بیشتر امکانات فنی سیستم مدیریت محتوای وردپرس دسترسی خواهید داشت. نکته: هنگامیکه با موس روی هر کدام از گزینه های منو ادمین وردپرس بروید، گزینه های دیگری به عنوان زیر منو به شما نمایش داده خواهد شد. اما هر گاه روی یکی از گزینه های اصلی منو کلیک کنید، زیر منوها در پایین آن گزینه اصلی خواهند آمد. (مانند تصاویر زیر)  width=  width= ممنون از اینکه همراه مجله اینترنتی ماهان سرور بودید.
اشتراک گذاری
احسان
احسان

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است. چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطرآنچنان که لازم است و برای شرایط فعلی تکنولوژی مورد نیاز و کاربردهای متنوع با هدف بهبود ابزارهای کاربردی می باشد. کتابهای زیادی در شصت و سه درصد گذشته، حال و آینده شناخت فراوان جامعه و متخصصان را می طلبد تا با نرم افزارها شناخت بیشتری را برای طراحان رایانه ای علی الخصوص طراحان خلاقی و فرهنگ پیشرو در زبان فارسی ایجاد کرد. در این صورت می توان امید داشت که تمام و دشواری موجود در ارائه راهکارها و شرایط سخت تایپ به پایان رسد وزمان مورد نیاز شامل حروفچینی دستاوردهای اصلی و جوابگوی سوالات پیوسته اهل دنیای موجود طراحی اساسا مورد استفاده قرار گیرد.

ارسال نظر

ایمیل شما نزد محفوظ خواهد بودتمامی موارد الزامی است