هوش مصنوعیطراحی سایت

آیا طراحی وبسایت با هوش مصنوعی امکان پذیر هست ؟ آشنایی با ۵ ابزار کاربردی هوش مصنوعی برای طراحی وبسایت

با این اوصاف اکنون با استفاده از هوش مصنوعی، امکانات جدیدی برای طراحان وب مهیا شده است تا به کمک این تکنولوژی پروسه طراحی و توسعه وبسایت ساده‌تر، سریع‌تر و هوشمندتر انجام شود.

قبل از توضیح در خصوص طراحی وبسایت با هوش مصنوعی بد نیست بدانید که با گسترش هوش مصنوعی در دنیای مجازی و تاثیر آن بر زندگی واقعی مردم ، این بار طراحی سایت با هوش مصنوعی (AI) یکی از مهمترین تحولات جدید در عرصه طراحی سایت است که امروز در بلاگ ماهان سرور به آن خواهیم پرداخت.

بنابراین با کمک ابزار های هوش مصنوعی می‌توان از طراحی ظاهری وب سایت، ثبت نام دامنه، توسعه وب، برندسازی وب‌سایت و حتی تست نسخه نهایی را انجام داد. این بخش‌ها را می‌توان اساس راه‌اندازی یک وب‌سایت قلمداد کرد. که در ادامه برای هرکدام از این فرایندها دستیار مبتنی‌ بر هوش مصنوعی مخصوصی را معرفی کنیم که در روند انجام کارها به کمک شما بیایند.

۳-طراحی وبسایت با هوش مصنوعی با ابزار هوش مصنوعی DomainWheel

اولین قدم ثبت نام دامنه برای وب‌سایت است که می‌تواند فرایند دشواری باشد و انرژی و وقت زیادی نیاز داشته باشد. یکی از بهترین ابزار هوش مصنوعی برای طراحی سایت مولد نام دامنه DomainWheel است که به‌گونه‌ای اولین قدم در این راه به‌حساب می‌آید.

این ابزار هوش مصنوعی به صورت رایگان در اختیارتان قرار دارد و می‌تواند پیشنهادات خود را برای نام دامنه وب‌سایت به شما ارائه کند. بدین ترتیب، فقط باید کلیدواژه یا عبارتی که مدنظرتان است را برای هوش مصنوعی DomainWheel ارسال کنید و منتظر ایده‌های آن بمانید.

فرایند تولید نام دامنه براساس اطلاعات واردشده توسط شما چند ثانیه طول می‌کشد و نام‌های دامنه در دسترس را با پسوند‌های مختلف اعم از com، net، org و… را نمایش می‌دهد. البته، امکان نمایش دامنه .ir در این ابزار وجود ندارد و باید خودتان برای بررسی دردسترس بودن آن پیش قدم شوید.

استفاده از هوش مصنوعی DomainWheel برای تولید نام دامنه بدون محدودیت و رایگان است.

۴- طراحی وبسایت با هوش مصنوعی با ابزار هوش مصنوعی Wix ADI

اگر به‌دنبال ابزار هوش مصنوعی برای طراحی وب‌سایت هستید که بدون درگیرشدن شما با برنامه‌نویسی و کد، وب‌سایت خود را بسازید، ابزار Wix ADI می‌تواند بهترین گزینه باشد.

ابزار هوش مصنوعی Wix ADI که روی Wix میزبانی می‌شود، با کیفیت بسیار بالایی در فرایند ساخت وب‌سایت به شما کمک خواهد کرد. پلتفرمی تمام و کمال که سرویس‌های مرتبط با وب‌سایت مبتنی‌بر اصل انتها‌به‌انتها (End-to-end) ارائه می‌کند.

دیگر سرویس ارائه‌شده در این پلفرم Wix Editor X نام دارد که درواقع، ابزار طراحی drag-and-drop برای طراحی وب‌سایت است. این ابزار از نظر شخصی‌سازی عملکرد بهتری دارد درحالی که Wix ADI با استفاده از هوش مصنوعی تلاش می‌کند وب‌سایت سریع‌تری بسازد.

ADI در نام Wix ADI برگرفته از عبارت Artificial Design Intelligence است و سیستم آن به‌گونه‌ای طراحی شده است که با پاسخ‌های دریافتی به دستورات، وب‌سایت نهایی را تولید می‌کند.

بنابراین، فقط باید نوع وب‌سایتی که قصد طراحی آن را دارید مشخص کنید و بخشی از جزئیات کسب‌وکار خود را دراختیار آن قرار دهید. سرویس Wix ADI فرایند بررسی و اسکن وب و شبکه اجتماعی را برای یافتن سرنخ‌هایی از کسب‌وکارتان آغاز می‌کند و سپس سراغ ترکیب اطلاعات به‌دست آمده و طراحی وب‌سایت متناسب با نیازتان خواهد کرد.

برای مثال، با تشخیص رنگ لوگوی کسب‌وکار، رنگ‌های متناسبی را برای طراحی وب‌سایت انتخاب می‌کند. البته، می‌توانید در صورت لزوم آن‌ها را تغییر دهید. با این‌حال، گزینه‌های شخصی‌سازی در Wix AI محدودتر از Editor X خواهد بود.

استفاده از Wix ADI هزینه‌ای دربر ندارد؛ اما برای اتصال وب‌سایت تولیدشده به نام دامنه سفارشی، باید یکی از طرح‌های پریمویم Wix را خریداری کنید. طرح‌های پریمویم این پلتفرم متفاوت است و طرح پایه آن از ۱۶ دلار به‌صورت ماهانه آغاز می‌شود.

بیستر بخوانیم:

آیا در خصوص سرورهای هوش مصنوعی با سایر سرورها تفاوت دارد ؟

۵- طراحی وبسایت با هوش مصنوعی با ابزار  هوش مصنوعی Screpy

در آخرین مراحل طراحی وب‌سایت با کمک ابزار موجود در هوش مصنوعی Screpy می‌توانید وب‌سایت ساخته شده را ازنظر فنی بررسی کنید.

ابزار هوش مصنوعی Screpy سرویس‌های زیر را ارائه می‌کند:

بررسی Syntax: سینتکس در برنامه‌نویسی منظور رعایت شیوه صحیح نگارش دستورات برنامه‌نویسی است و ابزار ارائه‌شده در Screpy تمام سینتکس‌های موجود را بررسی می‌کند تا درصورت مواجه با خطا، آن را به شما نشان دهد.

بررسی Uptime: مدت زمان در درسترس بودن وب‌سایت را در لحظه اندازه‌گیری می‌کند. همچنین، نقطه مقابل آن یعنی Downtime را نیز می‌تواند محاسبه کند.

بررسی سرعت صفحات: وضعیت بخش‌های حیاتی وب‌سایت را براساس معیارهای به‌دست آمده از گوگل Lighthouse ردیابی می‌کند.

علاوه‌براین، می‌توانید برای بررسی فنی SEO و رهگیری دریافت رتبه نیز روی هوش مصنوعی Screpy حساب باز کنید. هرچند، استفاده از قابلیت‌های این ابزار هوش مصنوعی برای طراحی وب‌سایت حداقل ماهانه ۲٫۵ دلار در نسخه پایه به‌شرط خرید دوره یک ساله هزینه دربر خواهد داشت.

با این اوصاف اکنون با استفاده از هوش مصنوعی، امکانات جدیدی برای طراحان وب مهیا شده است تا به کمک این تکنولوژی پروسه طراحی و توسعه وبسایت ساده‌تر، سریع‌تر و هوشمندتر انجام شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا